top of page
Wymiana olejów
Naprawy bieżące

Wymieniamy paski klinowe, uszczelki głowicy i dekla zaworowego, termostaty. W zakresie usług oferowanych przez nasz warsztat samochodowy znajduje się ponadto wymiana sprzęgła, linek hamulca ręcznego i sprzęgła, siatek wydechu, świec zapłonowych, amortyzatorów, poduszek powietrznych, skrzyni biegów, sworzni wahacza, wahaczy przednich czy drążków kierowniczych. Bez względu na to, czy interesuje Państwa wymiana sprzęgła, naprawa silnika, wymiana rozrządu czy też inna usługa serwisowa, każde zlecenie zrealizujemy profesjonalnie i z dużą starannością.

 

Oferujemy także wymianę i zamontowanie alternatora. Alternator jest urządzeniem, które wytwarza prąd i ładuje akumulator. Rodzajów usterek jest wiele i praktycznie każda część może ulec uszkodzeniu. W naszym serwisie naprawiamy rozruszniki oraz diagnozujemy usterki mechanizmu wycieraczek. Wskazujemy przyczyny, naprawiamy części lub silniki.

Nasi mechanicy wykryją i naprawią każdą nieprawidłowość w Twoim samochodzie.

Jeśli chcesz wymienić olej w swoim samochodzie zapraszamy do skorzystania z promocji , w ramach której usługa wymiany jest bezpłatna (przy zakupie oleju i filtra oleju w naszym serwisie). Gwarantujemy przy tym niskie ceny olejów i filtrów najlepszych marek.

 

Wymiana oleju powinna być przeprowadzana regularnie w zależności od producenta auta – co 10 000 kilometrów lub co rok, albo co 30 000 kilometrów lub co dwa lata. Wybierając olej należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta.

 

Coraz więcej jest też produktów dedykowanych dla silników zasilanych gazem, czy olejem napędowym. W zależności od stanu silnika pojazdu używamy olejów syntetycznych, półsyntetycznych oraz mineralnych. Do aut nowych producenci zalecają wyłącznie oleje wysokiej klasy, czyli syntetyczne. Z biegiem kilometrów możemy zmienić olej na półsyntetyczny. Do starszych aut możemy zastosować oleje mineralne. Szczególną uwagę warto zwrócić na silniki wysokoprężne z filtrem cząstek stałych, do których należy stosować specjalnie syntetyczne oleje wysokiej klasy 5W30.

 

Umożliwia schłodzenie wnętrza samochodu w upalne dni, pozwalając kierowcy dłużej zachować koncentrację i komfort. Klimatyzacja podnosi także bezpieczeństwo jazdy, ponieważ osusza powietrze we wnętrzu samochodu, co w wilgotne dni zapobiega zaparowaniu szyb i ograniczeniu widoczności.

 

Aby układ klimatyzacji działał efektywnie i bez zakłóceń, potrzebna jest odpowiednia ilość czynnika roboczego w układzie. Jego ilość określa producent danego samochodu, a informację o niej umieszcza na tabliczce znamionowej kompresora, bądź na naklejce informacyjnej w komorze silnika samochodu. W miarę działania układu klimatyzacji, ilość czynnika zmniejsza się na skutek istniejących drobnych nieszczelności w przewodach, kompresorze, chłodnicy czy parowniku. W takim przypadku klimatyzacja przestaje działać prawidłowo, co może być także niebezpieczne dla sprężarki klimatyzacji, ponieważ musi ona pracować ciągle i nie jest odpowiednio smarowana olejem zawartym w czynniku roboczym. Wtedy konieczne jest uzupełnienie czynnika roboczego do wymaganej ilości. W praktyce proces ten zostaje rozszerzony o całkowite usunięcie czynnika z układu, wytworzenie podciśnienia w celu sprawdzenia szczelności przewodów i napełnienie układu właściwą ilością czynnika wraz z odpowiednią ilością oleju smarującego kompresor.

 

Właściwe ustawienie zawieszenia wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale także na nasze bezpieczeństwo. Odpowiednia zbieżność kół zapewnia stabilność pojazdu, minimalizuje ryzyko wpadnięcia w poślizg, przedłuża życie opon oraz zmniejsza zużycie paliwa. Geometrię kół powinno sprawdzać się minimum raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym, przy kupnie używanego samochodu, oraz po stłuczce.

Ustawienia zbieżności kół dokonuje się przez zmianę długości drążków kierowniczych, drążków zbieżności oraz regulację śrub mocujących wahacz.

Symptomy złej geometrii kół:

  • ściąganie auta

  • nierównomierne zużycie opon

  • wibracja na kierownicy

  • odczuwalna niestabilność samochodu.

W naszym serwisie oferujemy:

  • Badanie zbieżności kół osi przedniej i tylnej

  • Badanie kąta pochylenia koła

  • Badanie kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

  • Badanie kąta pochylenia sworznia zwrotnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Problemy wymagające wykonania  diagnostyki komputerowej mogą być różne , począwszy od nierównej pracy silnika, utraty mocy, zwiększonego spalania, po sygnalizowane przez komputer błędy. Kontrolka, która najczęściej powoduje wizytę u diagnosty komputerowego to najczęściej "check-engine". Dodatkowo sygnalizowane mogą być problemy z poduszkami powietrznymi, ABS-em i wieloma innymi problemami. W takiej sytuacji aby zdiagnozować problem i  przeprowadzić naprawę konieczna jest wcześniejsza diagnostyka komputerowa. Oczywiście komputer diagnostyczny musi być odpowiedni do auta, aby nastąpiła "komunikacja" z komputerem samochodu i pełna informacja o występujących błędach. 

Obsługa klimatyzacji
Geometria zawieszenia
Diagnostyka komputerowa 
  • Google Square
  • Twitter Square
  • facebook-square
bottom of page